دانلود رایگان كتاب عمو پترس و انگاره گلدباخ

با عرض معذرت، لینک دانلود به درخواست ناشر حذف شد

عمو پترس مضحکه فامیل است. پیرمردی منزوی است که به تنهایی در حومه آتن زندگی می کند و به بازی عجیب شطرنج و کارهای باغبانی می پردازد. اگر او را درست نشناسید، حتماً فکر می کنید یکی از اشتباهات زندگی است. ولی برادرزاده جوان مشکوک می شود و به زودی کشف می کند که عموپتروس روزگاری ریاضیدانی مشهور بوده است. ریاضیدانی درخشان و به اندازه کافی کله شق که همه چیز را فدای حل مسأله ای به نام انگاره گلدباخ می کند که تمام تلاش ها برای حل آن حدود سه قرن است که بی نتیجه مانده است. عموپترس و انگاره گلدباخ داستانی جالب درباره ماجرای یک دانشمند نابغه و مغرور ریاضیات ناب است. همچنین داستان مبارزه و شکستی است که عاقبت نصیب دنبال کنندگان اهداف غیرممکن می شود.

عمو پترس و انگاره گلدباخ نام کتابی زیباست که زندگی ریاضیدانی را به تصویر می کشد که عمر خویش را صرف تلاش برای اثبات انگاره گلدباخ نموده است. انگاره گلدباخ یکی از مسئله های حل نشده ی ریاضی است که ذهن ریاضی دانان بسیاری را به خود مشغول ساخته است. این انگاره می گوید : هر عدد زوج بزرگتر از دو را می توان به صورت حاصل جمع دو عدد اول نوشت.
شخصیت اصلی داستان ریاضیدانی یونانی به نام پترس پاپاکریستوس است که دیوانه وار عمر خویش را وقف اثبات یا رد این حدس اعجاب انگیز می کند. داستان از زبان برادر زاده ی پترس که علاقه ی بی حد و اندازه ای به ریاضیات پیدا کرده است نقل می شود. این داستان زیبا را آپوستوس دو کسیادیس نوشته است که علاوه بر سابقه تحصیلات ریاضی به کارهایی مثل نویسندگی، کارگردانی و مترجمی نیز پرداخته است.

۵۰٪ هر فروش فایل برای شماست!

اطلاعات بیشتر

مشخصات فایل

قیمت: رایگان
نوع فرمت: سند
اندازه فایل: 5.85MB
تعداد مشاهده: 1937